VH TECH - Přečerpávací šachtyVH TECH - Přečerpávací šachty

Přečerpávací šachty

Celoplastové přečerpávací šachty jsou moderní ekonomickou náhradou betonových šachet. Jsou určeny pro osazení čerpací techniky a příslušných armatur inženýrských sítí. Přečerpávací šachty se využívají při čerpání odpadních, dešťových, spodních vod resp. jiných kapalin. S výhodou se používají např. k překonání výškového rozdílu při gravitační kanalizaci resp. při tlakové kanalizaci.

 

Přečerpávací šachty jsou vyrobeny z polypropylenu, který je chemicky a pevnostně stálý, odolává jakýmkoli vnějším vlivům a vlivům agresivních vod. Z tohoto důvodu přečerpávací šachty nevyžadují žádnou údržbu a dosahují nesrovnatelně delší životnost než betonové šachty. Jsou vodotěsné a díky nízké hmotnosti je montáž a manipulace s nimi velmi jednoduchá (osazení bez použití mechanismů).

 

Přečerpávací šachty mohou být vyztuženy proti tlaku zásypový zeminy. Při dodržení zásad pro osazování je možné je umístit kdekoli v terénu (zelené pásmo, silniční komunikace, chodník a pod.).

 

Přečerpávací šachty se přednostně vyrábějí ve válcovém provedení. Na základě požadavku zákazníka je možné vyhotovit přečerpávací šachtu i v provedení hranatém resp. s jinými - nestandardními rozměry (ve smyslu platné legislativy). Přestup potrubí se zpravidla řeší jako vodotěsný spoj. Výška, světlost, směr a počet přestupů příslušných potrubí se může přizpůsobit na míru na základě požadavku zákazníka. Plastové přečerpávací šachty nabízejí maximální tvarovou a rozměrovou variabilnost podle potřeby zákazníka. Na míru se samozřejmě navrhuje i technologické vybavení přečerpávací šachty (typ a počet čerpadel, plovákové spínače a senzory, zpětné klapky, uzavírací ventily, potrubní rozvody, elektrorozvaděče s optickou resp. Zvukovou signalizací stavu zařízení, stupačkový žebřík a pod.).

 

Výhody plastových přečerpávacích šachet:
• dlouhá životnost (nesrovnatelně vyšší než u betonových šachtách)
• snadná manipulace
• rychlá a jednoduchá montáž (osazení bez použití mechanismů)
• nízké stavební náklady
• 100% vodotěsnost (ve smyslu ČSN 75 0905)
• tvarová a rozměrová variabilnost - provedení šachty na míru (dle potřeby zákazníka)

Mám zájem - pošlete mi nabídku

  • Přečerpávací šachty
  • Přečerpávací šachty

Certifikáty

Naše zařízení můžete najít i u těchto společností